tanie loty do Rzymu
TANIE LOTY DO RZYMU
Bilety lotnicze do Rzymu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Zwiedzanie Rzymu

Znanych i odwiedzanych przez rzesze turystów miejsc w Rzymie(najtańsze bilety) jest tak wiele, że nie da się wymienić wszystkich. Spróbujemy więc napisać kilka słów o tych najważniejszych. W praktyce wygląda to jednak tak, że każdy turysta, który zajrzy do Rzymu na weekend, czuje ogromny niedosyt. Dlatego na poznanie Rzymu warto przeznaczyć przynajmniej kilka dni, chyba, że zakładamy kilkukrotne powroty do tego bajecznego miasta.

 

Jednym z najpopularniejszych miejsc jest Panteon – jedyny z czasów starożytnych, w którym nie odbyła się żadna ingerencja współczesnego człowieka – zachował absolutnie swoje pierwotne oblicze (jest jedynie restaurowany). To starożytna świątynia, postawiona na cześć bogów na dawnym Polu Marsowym. Znana nam wszystkim z filmów i książek, robi po dziś dzień wrażenie, choć ogromna i ciężka - pełna wdzięku i niezwyczajnej delikatności, którą nadali jej budowniczowie.

 

Nie mniej znana, choćby z filmu La Dolce Vita oraz ze wszystkich zdjęć, robionych w Rzymie, jest Fontanna di Trevi. Powstała w czasach barokowych, po dziś dzień, zasilana jest wodą z akweduktu, powstałego w 19 wieku p.n.e.

 

Próżno z pewnością szukać osób, które nie wiedzą, jak wygląda Koloseum. Koloseum – inaczej Amfiteatr Flawiuszów, wzniesiony na rozkaz cesarzy Flawiuszów ok. 80 roku p.n.e. Celem budowli było przynoszenie rozrywki, organizowano tam walki gladiatorów, walki ze zwierzętami. Wiele źródeł mówi także o mordach na chrześcijanach – tu jednak odnaleźć można wiele sprzeczności, ponad wszelką wątpliwość jednak, odbywały się tu także publiczne egzekucje skazańców. Architektura, rozmieszczająca widownię, wyjścia i szlaki komunikacyjne w taki sposób, że aż do dziś budowniczowie największych stadionów sportowych świata wzorują się na projektach starożytnych mistrzów.

 

Koniecznie zobaczyć także trzeba Plan Wenecki z XV wieku. Na nim ujrzeć możemy Palazzo Venezia, Kościół św. Marka, Pałac Bonapartego, czy Ołtarz Ojczyzny, zbudowany z białego marmuru.

 

Wymieniając świetności Rzymu, grzechem byłoby nie wspomnieć o Forum Romanum. To liczący sobie najwięcej wiosen plac miejski. Stanowił najważniejszy ośrodek starożytnego Rzymu, służył zarówno politykom, duchowieństwu, jak i społeczeństwu. Odbywały się tam najistotniejsze uroczystości publiczne i zgromadzenia. Na Forum Romanum znajdziemy wiele starożytnych zabytków, śladów świątyń i pozostałości po cudownej architekturze.

 

Pole Marsowe to kolejne miejsce, którego nie można ominąć podczas zwiedzania. Za panowania króli, Pole Marsowe, zajmujące wówczas ponad 20 hektarów, poświecone było Marsowi.

 

Tak wymieniać moglibyśmy jeszcze bardzo długo. Zabytków i śladów historii jest w Rzymie tak wiele, że zwiedzanie miasta jest prawdziwą gratką dla miłośników historii, sztuki, czy architektury. Ale to nie koniec niespodzianek, które skrywa Rzym. To także miasto, pełne nowoczesności – piękne hotele, restauracje i wypieszczone uliczki, zapraszające gościnnie przybyszów z całego świata. Wspomnieć należy także o wspaniałej włoskiej kuchni, której tu nam nie zabraknie, a która to potrafi rozkochać w sobie podniebienia najbardziej wybrednych smakoszy. Wieczorami alejki i kawiarnie tętnią życiem. Nie sposób zaznać tu nudy. Należy tylko pamiętać o tym, że Włosi to naród, który nie przepada za pracą. Jeśli więc na urlop wybierzemy okres wolny dla nich od pracy – nie łudźmy się, że znajdziemy otwarty sklep, czy kawiarnię – będzie nam o to bardzo trudno. Mieszkańcy Rzymu są bowiem ludźmi wyjątkowo sympatycznymi, gościnnymi i lubiącymi turystów, jednak równocześnie, są bardzo beztroscy i cenią sobie bardzo wysoko swój czas wolny i możliwość wypoczynku – skrzętnie zatem wykorzystują doń każdą nadarzającą się okazję.

Tanie loty do Rzymu
najniższe ceny biletów lotniczych