tanie loty do Rzymu
TANIE LOTY DO RZYMU
Bilety lotnicze do Rzymu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Rzym - ciekawostki

Rzym jest często nazywany kulturalną stolicą południowej Europy. Kojarzy nam się ze słońcem, gościnnymi Włochami i przepyszną kuchnią, pełną pomidorów, sera i dobrego mięsa, oraz miłością- w końcu oryginalna nazwa miasta, Roma, czytana wspak to Amor-, czyli miłość. Jak każde duże miasto skrywa wiele zagadek i ciekawostek. Ciekawostek, z którymi będziemy mieli możliwość indywidualnego zapoznania się rezerwując tanie loty do Rzymu obsługiwane przez Ryanair-a.

Popularną atrakcją wśród turystów, odwiedzających stolicę Włoch, jest położony w północnej części miasta most o wdzięcznej nazwie Milvio. Zwie się go symbolem miłości, nieskończonej i silnej. Zgodnie z tradycją zakochani przyjeżdżają tu zawiesić kłódkę ze swoimi imionami, a kluczyk wrzucają do płynącego niżej Tybru. Początkowo wieszano je na barierkach i stojących obok latarniach, ale kiedy w dwutysięcznym siódmym roku jedna z lamp ugięła się pod ciężarem kłódek, policja zaczęła stopniowo je usuwać. Niemniej most cały czas cieszy się tak samo dużą popularnością, jak kiedyś.

Polskie akcenty również przewijają się w kulturze Rzymu. Największe piętno na tym mieście zostawił nasz rodak, papież, Jan Paweł II. Jedną z głównych stacji kolejowych nazwano na jego cześć jego imieniem. Warto wspomnieć, że jest to jedyne publicznie miejsce w Rzymie, nazwane imieniem obcokrajowca. 

Te piękne miasto zdobi wiele zabytkowych i wartościowych kościołów. Do tych najciekawszych z pewnością należy Katedra Petri. W centralnej jej części jest umieszczony tron papieski, wykonany z brązu, marmuru, złota, szkła oraz gipsu. Początkowo twierdzono, że pochodzi on jeszcze z czasów świętego Piotra, ale w czasie pontyfikatu Jana Pawła II odkryto, że prawdopodobnie pochodzi on z dziewiątego wieku. Powyżej niego możemy zobaczyć witraż, przedstawiający wyobrażenie o Duchu Świętym. Chcąc podziwiać te uroki, sprawdźmy, jakie możliwości daje tanie latanie i odszukajmy przyjaznego dostawcę usług przelotowych, z którym bez najmniejszych problemów i obaw dotrzemy na teren Wiecznego Miasta.

Rzym(loty z Niemiec: Günstige Flüge) znany jest powszechnie ze swojego pagórkowatego krajobrazu. Jednym ze wzgórz, na które warto się wspiąć, jest Awentyn, gdzie znajduje się klasztor dominikanów. Można tam skosztować przepysznych pomarańczy, sadzonych jeszcze przez świętego Dominika. Kawalerowie maltańscy udostępniają podróżnikom specyficzny punkt widokowy, a mianowicie dziurkę w okuciu furty klasztornej bramy, przez którą można zobaczyć Bazylikę Świętego Piotra, której kopuła ukazuje się tuż za aleją drzew.

Jednym z wartych odwiedzenia miejsc jest również Zamek Anioła, zbudowany przez Hadriana, jako mauzoleum. Dużym zainteresowaniem cieszą się znajdujące się tam rzeźby, freski, ale również więzienie oraz sekretne przejście do papieskiego pałacu, zwane passetto. Z wizerunkiem anioła na szczycie budynku wiąże się pewna legenda. Otóż papieżowi Grzegorzowi Wielkiemu ukazał się Archanioł Michał, mieczem straszący Rzym przed zgubą z powodu rozpusty. Papież ogłosił, że straszliwa plaga, która niszczyła miasto, zostanie przerwana- tak też się stało, ale z Rzymu zostały tylko zgliszcza.  Wysłał, więc misjonarzy w poszukiwaniu zaginionych relikwii. W ten sposób stolica Włoch stała się pielgrzymkowym centrum chrześcijaństwa, a sam papież został mianowany świętym.
Tanie loty do Rzymu
najniższe ceny biletów lotniczych

tanie bilety lotnicze z Warszawy